A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Alban Mehmeti - Flutur


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/12/2015

2015-12-09T10:09:07


It's a long time that we try finding the lyrics to "Flutur" sung by Alban Mehmeti.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Alban Mehmeti attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Anita Take & Rudolf Stambolla - Flutur

Mu duke krijesa më e bukur e amël e zjarrtë si dashuria
Për ty më ngjallet në shpirt mu sot zilia
Tek ti u ngjita të rashe pas a Flutur

Të desha, të desha si i marrë, se sytë ah sytë më mahnitën
Dhe zemrën time të paster ma grabite
Tu fala ty un me zjarrin tim të parë

E bukur si yjet dhe si drita, ç'do gja që ty natyra t'ka dhuru
Veç zemrën nofta për ty kish harrue, por un këtë jo jo nuk e kam dit
E bukur si yjet dhe si drita, ç'do gja që ty natyra t'ka dhuru
Veç zemrën nofta për ty kish harrue, por un këtë jo jo nuk e kam dit

Një orë më duket si minuta dhe dita e shkurtër sa një orë
Por zemren time gjithmonë e mbajte n'dorë
Nuk di aresyen pse shpirtin ma robnove
Më the o të dua kur s'më deshe
Me vedie e nënqeshje më hutove (me ledhje edhe qeshje me hutove)
Në zemrën time ti hyre e sundove
Dashninë Flutur ti mua s'mma dhurove

E bukur si yjet dhe si drita, ç'do gja që ty natyra t'ka dhuru
Veç zemrën nofta për ty kish harrue, por un këtë jo jo nuk e kam dit
E bukur si yjet dhe si drita, ç'do gja që ty natyra t'ka dhuru
Veç zemrën nofta për ty kish harrue, por un këtë jo jo nuk e kam dit

E bukur si yjet dhe si drita, ç'do gja që ty natyra t'ka dhuru (Kjo Flutur si yll edhe si drita,((me ike)) c'do gje qe ty natyra ta dhuroj ((ste kap dot))
Veç zemrën nofta për ty kish harrue, por un këtë jo jo nuk e kam dit (por zemren ndoshta per ty kish harruar ((kthehu)) por un kete nuk ta kam thene)
E bukur si yjet dhe si drita, ç'do gja që ty natyra t'ka dhuru
Veç zemrën nofta për ty kish harrue, por un këtë jo jo nuk e kam dit

Klodi - Flutur

te enderova shum te bukur
fluturroje sikur flutur per
reth meje posht e lart krrat
I kishe ti te ardh ike larg
o ike shkove tash kur sdote
sho ma ty pas pak erdhe mu
afrove kur ti pash lotet ne
sy ike larg o ike shkove tash
kur zdo te sho ma ty pas pak
erdhe mu afrove kur ti pash
lotet ne sy

mos qaj se mplasi zemra
fluturo mos u the nga
era kur te lodhesh eja
pusho te un flutur
flutur sa te dua shum
mos qaj se mplasi zemra
fluturo mos u the nga
era kur te lodhesh eja
pusho te un flutur flutur
sa te dua shum

iku endra ike ti iku edhe gjumi
nen te lutem ktheu prap zdua te
jet fundi sme duhet kjo jet pa ty
pse asht kjo drit me merzi smunt
ti duroj lot ne sy kush te hidheroj
dashuri sme duhet kjo jet pa ty pse
asht kjo drit me merzi smunt ti duroj
lot ne sy kush te hidheroj dashuri

mos qaj se mplasi zemra
flutoro mos u the nga era
kur te lodhesh eja pusho te
un flutur flutur sa te dua shum
mos qaj se mplasi zemra fluturo
mos u the nga era kur te lodhesh
eja pusho te un flutur flutur
sa te dua shum

mos qaj se mplasi zemra
fluturo mos u the nga era '
kur te lodhesh eja pusho te
un flutur flutur sa te dua
shum mos qaj se mplasi zemra
fluturo mos u the nga era kur
te lodhesh eja pusho te un flutur
flutur sa te dua shum
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018