A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Alban Mehmeti - Te Kam Dasht


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/12/2016

2016-12-02T18:00:00


It's a long time that we try finding the lyrics to "Te Kam Dasht" sung by Alban Mehmeti.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Alban Mehmeti attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Nazim Beqiri. We wish that's the lyrics you are looking for:

Prej at dit qete pash me sy,
zemra ime nvend u ngri,
mu nxi jeta ferr mu ba,
me nje tjeter kur t'kom pa,
e kthej koken me t'shiku,
a je ti a mbajn syt mu,
ah sa shum te kam besu,
skam mendu kurr mem tradhtu.

REF 2x:
Te kam dasht un pa kufi
te kam rujt si syt e mi
te kam lut sikur fmij
e ti zemren prap ma ke thy.

Shpesh her ngjum kur bij me flejt
po mvejn ne onderr e po m'flet
po m'thu zemer mos me le vet
po ta la ket amanet,
nuk kam zemer me tu kthy
me tradhtove sy me sy
te kam pas te vetmen shpres
ma ke nda zemren n'dy pjes.

REF 2x:
Te kam dasht pa kufi
te kam rujt si syt e mi
te kam lut sikur fmij
e ti zemren prap ma ke thy.



more...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018