A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Alban Mehmeti - Vonë


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/10/2017

2017-10-15T11:56:18

Music:

Leart Boshnjaku

Lyrics:

Fatmir Muja

Arrangement:

Ardian Kastrati

Song from the album:

"Vonë (Balada Dashurie)"


Dashurin se kish zbehur
Koha që na ndahu
Edhe pse i mbaj kta lotet
Zemra prap me qan

Ishte von për çdo fjal
U shikuam n'heshtje
Skishte mbetur vend
Për fjal e as përshendetje


Ref:x2
Von është von
Nuk bën punë pendimi
Se plagen e ndarjes
Nuk e sheron takimi

Kam besu shpirti im
Se je veq kujtim
E deshmoi ky takim
Se isha gabim

Ishte von për çdo fjal
U shikum n'heshtje
Skishte mbetur vend
Për fjal e as përshendetje


Lyrics submited by Behar GËRDELLAJ
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018