A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alban Plovishti - Rreth E Qark Beratit


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/01/2013

2013-01-15T13:40:23


It's a long time that we try finding the lyrics to "Rreth E Qark Beratit" sung by Alban Plovishti.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Alban Plovishti attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Skifter Etemi. We wish that's the lyrics you are looking for:

O rreth e qark ci rash beratit moj nene moj xhane
(dy her )
O per te gjetur nje cup o moj nga fshati moj nene moj xhane
(dy her )
O tjet e holl e gjat nga shtati moj nene moj xhane
( dy her )
O vetullen akrep moj sahati moj nene moj xhane
( dy her )
O te ket synin rrush te zie moj nene moj xhane
( dy her )
O lule ngritur si perrie moj nene moj xhane
( dy her )
O tjet e bukur porsi lule moj nene moj xhane
( dy her )
O lozonjare e fotulle moj nene moj xhane
( dy her )more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018