A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Ramosaj

Tags: Alban Ramosaj

Origin: Ede    Residence:        Age: 21   Zodiac sign: ♓ Peshqit  
Alban Ramosaj is a popular singer of Pop music. Alban Ramosaj ka lindur ne Ede, Holande, por jeton ne Tirane me mamane e tij dhe motren Beatrix Ramosaj. Zhanret muzikore te preferuara jane Pop, RnB dhe Soul. Hapat e tij te para ne muzike hidhen ne kanalin youtube me kenge cover kryesisht nga Madonna. Zrtarisht fillon nje karriere ne talent-show "The Voice Of Albania 3". Motra e tij Beatrix i bën kërkesë fansave që të mbështesin Albanin në spektaklin “The Voice”: “Për ata që nuk e kanë ndjekur ...

>> Full biography >>


  • Find Alban Ramosaj on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  177

Alban Ramosaj in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018