A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Shehu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Gjakove 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Alban Shehu is a popular singer of Modern Traditional music. Alban Shehu ka disa albume me kenge popullore. Ai jeton ne Gjakove dhe eshte i martuar ka dy femije. Në Qershor 2002, Alban Shehu merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Vashes Gjakovare". Në Qershor 2003, Alban Shehu merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Bilbilat E Gjakoves". Më datë 10 Dhjetor 2013, Alban Shehu publikon videoklipin "Ti Je Njeshi Vet". Në vitin 2013, Alban Shehu publikon albumin "Live". Më datë 30 Prill 2016, Alba...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Gezuar 2016 (2016)

Live (2013)


» Add A Song »

Ke Gabu
Bilbilat E Gjakoves
Ti Je Njeshi Vet
Aman Me Mu Mos Luj
Loqka Jem


Related Artists:

Fatmir Hoxha

Vani

Shqipri Kelmendi

Sajmir Misku

Elvis Pupa

Burim Mehmeti

Genc Salihu

Mili Sallauka

Don Pizhi

Xhafer Ahmetaj


Tags: Alban Shehu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018