A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Alban Shehu - Ke Gabu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/04/2018

2018-04-18T17:00:01


Sorry, this song lyrics is not yet available "Ke Gabu" sung by Alban Shehu.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Ke Gabu".
The music video from Alban Shehu attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

B-Genius - Ke Gabu

Ke menu qe t'kthehna, me ty prap nxehna,
hala dashni rrjedh naper vena,
po besom ndryshe osht puna,
ka kalu ajo koha kur ma ke pru te huna,edhe
nuk ka mo lojna me tjer e bojna,
ndryshe menojm ndryshe e thojna,
s'ja ki iden qysh jom kah nihna,
sa her qe ti mvjen nmen i ngrej do tima,
e m'kthen mbrapa me men jo me hapa,
dashnia jon urrejtje n'kllapa,
ti je ajo qe e mshele deren,
per ty ka vec dimer un po e pres pranveren,

S'ma dite vleren tash perballu vet,
me jeten kur fort tggodet,
harroma emrin harroma edhee zonin,
harro gjithcka qe e kalove me njonin
REF:1
Se ti ke gabuuu, gjthcka n'lidhje me mu,
nuk t'urrej as nuk t'duu,
thjesht s'pom interesoon,
njo sikur un ti kurr s'ki me taku,
edhe vet e ke kuptu,
pendimi nuk mjaftoon,

se ti ke gabuuu , gjthcka n'lidhje me mu,
nuk t'urrej as nuk t'duu,
thjesht s'po m interesoon no noo noo

REF:2
Se ti ke gabu,
gjithcka n'lidhje me mu,
nuk t'urrej as nuk t'du,
thjesht s'pom interesoon,
njo sikur un,
ti kurr ski me taku,
edhe vet e ki kuptu,
pendimi nuk mjaftoon...

Mensur Kadriu - Ke Gabu

Serdhe me mu spate deshir shkove me tjetrin
dashte me mir vet me ke lan per tjeter kan
e tash po qan shum je pishman
Serdhe me mu spate deshir shkove me tjetrin
dashte me mir vet me ke lan per tjeter kan
e tash po qan shum je pishman

Dikur sa shum un luta ty e tash ti mu don me mu kthy
un sjam fajtor fajtor je ti sa te mungoj un mir e di

ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy
ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy

Ty nga un te kan grabit e un kam vdekur dit per dit
me than per ty se shum po vun e tash ai tjetri me ty po lun
Ty nga un te kan grabit e un kam vdekur dit per dit
me than per ty se shum po vun e tash ai tjetri me ty po lun
Dikur sa shum un luta ty e tash ti mu don me mu kthy
un sjam fajtor fajtor je ti sa te mungoj un mir e di

ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy
ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy

ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018