A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Alban SkenderajTags: Alban Skenderaj, Albani, Miriam Cani
Origin: Lushnjë    Residence:        Age: 34   Zodiac sign: Dashi  
Alban Skenderaj is a very famous singer and songwriter in pop music. Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk udinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë seps... >> Full biography >>
  • Find Alban Skenderaj on social networks:


Choose star rating
  Rating:  4.9 / Votes cast:  738Albums:

» Add An Album »


» Add A Song » :: Engjëll ::  
 :: Duart Lart ::  
 :: Mirmengjes ::  
 :: Kam Nevoje ::  
 :: 24 Orë ::  
 :: Je Ti ::  
 :: Një Ëndërr ::  
 :: Mrekulli E Tete ::  
 :: Let Me Die On You ::  
 :: Mirsevjen Ne Shpirtin Tim ::  


Loading...Kalendari
20/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Florent Boshnjaku
Florent Boshnjaku
47 vjeç
Dren (D.O.G)
Dren (D.O.G)
30 vjeç
Isen Selimi
Isen Selimi
28 vjeç

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Aspak

  Jashtëzakonisht

  Shumë

Vote