A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skenderaj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  1053
  • Origin:
  • Lushnjë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Alban Skenderaj is a very famous singer and songwriter of Pop music. Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk udinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë seps...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Miriam Cani

(His fiancé)

Instagram

Account

Twitter

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Ende Ka Shprese (2011)

Melodi (2008)

Fllad Ne Shkretirë (2008)


» Add A Song »

Dhurata
Mirmengjes
Mrekulli E Tete
Kam Nevoje
24 Orë
Nese Thua Po
Imagjino
Nuk Je Vetem
Një Ëndërr
Mirsevjen Ne Shpirtin Tim


Translations (50)


Related Artists:

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Kastro Zizo

Bes Kallaku

Ermal Meta

Vedat Ademi

Korab Shaqiri

Shpat Kasapi

Hekuran Krasniqi

Adrian Gaxha


Tags: Alban Skenderaj, Albani, Miriam Cani

Alban Skenderaj in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018