A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skenderaj

Njehere Ne Jete ➡ Una Volta Nella Vita

 Shqip ➡  Italisht
Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  3

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Eliot


Njehere Ne Jete

(je ti... ti je ajo... je ti... ti je ajo...)

Me sa duket ket' nate
do ta kujtoj
me sa duket neser
nje drite e re do te me zgjoje
pse me thua "te dua"
dhe pse e ndjej
pse kur je ti me mua
eren e saj me nuk e gjej

Ti je ajo qe po sfidon
ate qe koha dot nuk po e sheron

Ref:
ti e di se çfare me mungon mua oo
je ajo qe vjen nje here ne jete
sa dua te t'dua
por ti e di se un nuk them aq lehte te dua
por je ajo qe vjen nje here ne jete
nje here ne jete....

me sa duket ket' here s'do refuzoj
me sa duket tani ne zemren tende do ndaloj
ti me thua te dua dhe une e ndiej
dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjej

ti je ajo qe po ndriçon,po ndriçoon
aty ku dielli dot nuk po deperton

Ref.
tiii e diii se çfare me mungon mua ooo
je ajo qe vjen nje here ne jete
sa dua te t'dua..
por ti e diii se un nuk them aq lehte te dua
por je ajo qe vjen nje here ne jete
nje here ne jete

uuuuuuu

nje here ne jete, nje here ne jete ,
dhe une e ndjej se do jesh ti... oooo
ti e di se çfare me mungon mua
je ajo qe vjen nje here ne jete
sa dua te t'dua
por ti e diii se un nuk them aq lehte te dua
por je ajo qe vjen nje here ne jete
nje here ne jete.


Una Volta Nella Vita

(sei tu... tu sei quella... sei tu... tu sei quella...)

A quanto pare questa notte,
la ricorderò,
A quanto pare domani una nuova luce mi sveglierà,
perché mi dici "ti amo",
anche se lo sento,
Perché quando sei con me
Il suo odore non trovo

Tu sei quella che sfida
Ciò che il tempo non guarisce

CORO:
Tu sai ciò che manca a me
Sei quella che viene una volta nella vita
quanto voglio amarti
Ma tu lo sai che io non dico facilmente ti amo,
Pero sei quella che viene una volta nella vita
una volta nella vita

A quanto pare questa volta non rifiuterò
A quanto pare adesso nel tuo cuore mi fermerò
Tu mi dici ti amo e io lo sento
E quano sei qua con me il sentimento non lo smentisco

Tu sei quella che brilla, che sta brillando
la dove il sole non arriva

CORO:
Tu sai ciò che manca a me
Sei quella che viene una volta nella vita
quanto voglio amarti
Ma tu lo sai che io non dico facilmente ti amo,
Pero sei quella che viene una volta nella vita
una volta nella vita

uuuuuuuuu

una volta nella vita, una volta nella vita
e io losento che sarai tu... oooo
tu sai cosa mi manca
sei quella che viene una volta nella vita
quanto voglio amarti
Ma tu lo sai che io non dico facilmente ti amo
Pero sei quella che viene una volta nella vita
una volta nella vita

Edit Translation




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018