A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skenderaj & Dalool

1000 Premtime ➡ 1000 Promesse

 Shqip ➡  Italisht
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  11

Translate A Song »

More Translations »


1000 Premtime

Ku jane fjalet qe ke thene?
Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Dhe premtimet qe ke dhene,
ti ku i ke? Ti ku i ke?

Ku jane endrrat qe pame?
Ku jane planet qe thurem sebashku?
Ku jane netet e gjata ne ballkon?

Ku jane lojrat, sekretet qe ndame?
Ku je sonte, pergjigju se paku!
Ku jane ndjenjat qe une kam?

Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe i dhe!?

Ti mos me lere ne erresire, ne erresire, ne erresire
Jo mos me thuaj lamtumire, jo lamtumire, jo lamtumire

Ku jane sot ato puthje nen hene?
Ku jane kenget buze detit rreth zjarrit,
tatuazhet mbi sup me emrat tane?

Ku jane hapat qe kurre nuk u ben?
Ku je sot, ku jane dridhjet e zerit?
Ku jane lotet qe nuk rane?!

Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe i dhe?!


1000 Promesse

Dove sono le parole che mi hai detto?
Dove sono? Dove sono?
e le promesse che hai dato,
dove sono? Dove sono?

Dove sono i sogni che abbiamo visto?
Dove sono i progetti che architettammo insieme?
Dove sono le lunghe notti passate insieme sul balcone?

Dove sono i giochi, i segreti che abbiamo condiviso?
Dove sei stasera? almeno rispondi
Dove sono i sentimenti che ho?

Dove sono? Dove sono?
I tuoi baci stasera dove sono?
Dove sono? Dove sono?
1000 promesse 1000 promesse che hai dato?

non lasciarmi nel buio,buio,buio
non mi dire addio, no addio, no addio

Dove sono oggi quei baci sotto la luna?
Dove sono le canzoni vicino al mare intorno al fuoco?
I tatuaggi sulla spalla con i nostri nomi?

Dove sono i passi che non abbiamo mai fatto?
Dove sei oggi, dove sono le vibrazioni della tua voce?
Dove sono le lacrime non versate?

Dove sono? Dove sono?
I tuoi baci stasera dove sono?
Dove sono? Dove sono?
1000 promesse 1000 promesse che hai dato?!

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018