A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albana Mesuli

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  33
  • Origin:
  • Nenshat (Shkoder) 
  • Age:
  • 32
BIOGRAFIA: Albana Mesuli is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Albana Mesuli mbaroi Shkollen 8 vjecare ne vendlindje, ndersa te mesmen e kreu tek shkolla artistike 'Prenk Jakova' ne Shkoder. Pas shume aktivitetesh muzikore neper dasma ajo realizon kenget e saj bashke me disa vieoklipe. Aktivitetet e saj shtrihen se shumti ne Maqedoni dhe Shqiperi. Deri tani ka realizuar disa albume, videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale dhe shumë programe televizive apo evente të tjera muzikore. Në Prill 2005, A...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Luajne Vajzat Shqiptare (2009)

Simpati (2007)

Mire Se Erdhe Dashuri

Te Dua, Te Dua


» Add A Song »

N'testament
Une E Ti
Je Pikë Në Zemër
Lamtumire
Tash Je I Harruar
Valle Hedh Ne Zemer
Sot E 100 Vjet
Ke Faj...
Pse
Me Mua Mos Luaj


Related Artists:

Rifadije Graiqevci

Persa

Emmy

Nidora Gjyriqi

Adelajda Xhamani

Era Rusi

Habibe Ostreni (Bibe)

Denisa Gjezo

Lola Pink

Entela Zhula


Tags: Albana Mesuli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018