A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albina Kelmendi (The Voice)

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
  • Age:
  • 20
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Albina Kelmendi (The Voice) is a popular singer of Pop & Pop-Rock music. Albina është një zë i ri i skenës shqiptare. Këngëtarja, e cila vjen nga një familje muzikantësh ka trashëguar prej tyre jo vetëm dëshirën dhe pasionin e madh për muzikë, por edhe një talent të jashtëzakonshëm. Albina është një nga konkurrentet më të denja të “The Voice”, talentshow ku u rendit e dyta dhe u bë e njohur për mbarë publikun shqipfolës. Ky spektakël sigurisht që ishte një trampolinë e mirë për karrierën e re të artistes. Në vitin ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Finalist)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Melissa Magnanelli

Donjeta Morina

Goldi Halili

Sijeta Hoti

Enisa

Arinda Gjoni

Eronida

Donika Nuhiu

Rinna

Rita Kastrati


Tags: Albina Kelmendi, The Voice

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018