A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Albulena Ukaj

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  79
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Albulena Ukaj is a popular singer of Pop & Modern Traditional music. Albulena filloi të merrej me muzikë prej kur ishte e vogël. Ajo është nga Prizreni dhe prej kohësh jeton në Zvicër. Ëndrra më e madhe e saj ishte gjithmonë ti kapte dhe ti mbërrinte majat e top- listave shqiptare, dhe këtë ajo e arriti me shumë punë dhe shumë sakrificë. Disa nga këngët e saj janë bërë hite dhe dëgjohen kudo, e kjo falë punës dhe angazhimit të këngëtares në fjalë. Albulena përveq këngëve solo ka dhe disa bashkpunime të suksesshme ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Majesty (Alban Ukaj)

(Her brother)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Gresa Behluli

Egzona Dedaj

Elona Leka

Nora Muqaj

Arlinda Gaxherri

Kaltrina Molliqaj

Deniza

Lil Vlora

Valbona Spahiu

Edita Abdieski


Tags: Albulena Ukaj, Albulena Uka, Lena

Albulena Ukaj in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018