A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aleksandër Gjoka

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  99
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Aleksandër Gjoka is a very famous singer and songwriter of Pop, Pop-Rock & Easy Listening music. Eshte nje kengetar i mirenjohur shqiptar, deri me tani ai ka disa te incizuara disa keneg por me e njohura nder to eshte "Kuturu" nje kenge shume e bukur e cila degjohet edhe sot. Po ashtu ai eshte pjesmarres i disa edicioneve te festivalit madheshtor "Kenga Magjike". Në Dhjetor 1990, Aleksandër Gjoka merr pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Mësues Dhe Shokë". Në Dhjetor 1992, Aleksandër Gjoka, Manjola Nallbani & Viktor Tahiraj ma...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Renis Gjoka

(His nephew)

Grupi X

(Former member)

Add Official

Social Accounts

The Best (2014)

Dite Dimri (1999)


» Add A Song »


Related Artists:

Turjan Hyska

Bojken Lako

Pirro Çako

Frederik Ndoci

Kastro Zizo

Redon Makashi

Big Basta

Stine

Gena

Elgit Doda


Tags: Aleksandër Gjoka, Aleksander Gjoka, Aleksander Gjokaj, Alexander Gjoka, Grupi X

Aleksandër Gjoka in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018