A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ali Asllani

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  121
(1884-1966)  
  • Origin:
  • Vajzë E Vlorës 
BIOGRAFIA: Ali Asllani is a popular writer. Ali Asllani, kreu shkollën fillore në Vlorë, në Janinë shkollën e mesme, gjimnazin "Zosimea" në vitin 1888. Në fillim studioi mjekësi, por pastaj vazhdoi Institutin e Lartë të Shkencave politiko-shoqëroro-administrative në Stamboll. Pas shkollës kreu stazhin në prefekturën e Janinës. Në vitin 1908 zevëndësoi për tre muaj nënprefektin e Delvinës dhe u kthye përsëri në Janinë. Ai ishte një nga anëtarët e shquar të Klubit "Bashkimi". Për mbështetjen...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Xhevahir Cirongu

Mihal Gjergji

Ferit Lamaj

Martin Camaj

Fatmir Terziu

Jorgo Telo

Vath Koreshi

Ernest Koliqi

Jorgo Bllaci

Arshi Pipa


Tags: Ali Asllani

Ali Asllani in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018