A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  39
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Alida is a popular singer and songwriter of R&B music. Asnjë këngëtare në Shqipëri nuk kërcen si ajo. Sepse quhet “freestyle”, stili i zezakeve të sprovuara në skenë dhe të gatshme për të sfiduar djemtë repera. Është Alida Duka, motra e madhe e Stines, që ka hyrë në tregun muzikor shqiptar me këtë stil. Pas publikimit të klipit të ri “Sa duhemi” ajo tregon jetën që bën në Gjermani dhe peripecitë, që ka kaluar për t’u bërë këngëtare. Alida tregon: "Kam filluar që në moshë të vogël, më saktë që në fill...

>> Full biography >>


Stine

(Her brother)

Add Official

Social Accounts

Play (2010)


» Add A Song »

Ty Do Te Dua
E Vuaj
Call Me
Se Te Dua Ty
Dance With Me (remix)
Lucky Girl
Play
S'te Fal
Mall
Une Te Fal Ty Zemren Time


Translations (3)


Related Artists:

Miga Hysi

Alma Hyska-Civeja

Eda Zari

Elida Shehu

Valentina Bajraktari

Hamidja

Luar

Ermelinda Lajcaj

Dafina Kastrati (Gjermani)

Belinda Telaku


Tags: Alida, Stine, Alida Duka

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018