A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alida Hisku

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  17
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 61
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alida Hisku is a popular singer of Easy Listening music. Alida Hisku ka filluar të këndojë që në festivalet e pionierëve në Tiranë, në festivalet e të rinjve dhe në shumë festivale të tjera në Shqipëri dhe jashtë saj. Ka marrë pjesë në 10 festivale kombëtare të RTSH-së. Ishte vetëm 13 vjece, kur zëri i saj jehoi në Festivalin e Këngës në RTSH! Me një cilësi të rrallë zëri, e dhuntie muzikore, Alida shkëlqeu për 10 vjet me radhë! Shumë kompozitorë u dashuruan ne të kënduarit dhe në zërin e saj, dhe siku...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ema Qazimi

Violeta Zefi

Fatmira Breçani

Antigona Qena

Liri Rasha

Elona Merko

Enikileda Deda

Zana

Teuta Thaqi

Arilda Hoxha


Tags: Alida Hisku, Alida Hysku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018