A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alketa Vejsiu

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  147
  • Origin:
  • Tirane 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Alketa Vejsiu is a popular singer of Pop music. Vetëm 14 vjeç ajo troket në dyert e ‘Top Albania Radios’. Drejtori italian i asaj kohe e dëgjon në prezantimin e 10 këngëve, prezantime që ajo i improvizoi në çast, pa bërë gabime. E shkathët dhe elokuente nuk mund t’i shpëtonte përzgjedhjes së atij profesionisti, i cili mendonte se vajza kishte të ardhme. Për 4 vite shtëpia e saj e dytë ishte ‘Top Albania Radio’. Një shkolle ku Alketa mesoi te ishte pa komplekse, e lirshme, komunikuese, miqesore...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lili Gjidodaj

Xhesika Ndoj

Kamela Islamaj

Rezarta Smaja

Jonida Maliqi

Marjeta Billo

Rezarta Shkurta

Çiljeta

Jonida Vokshi

Barbana


Tags: Alketa Vejsiu, Alketa Veisiu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018