A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alma Papamihali

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alma Papamihali is a popular writer. Alma Papamihali është rritur dhe shkolluar në Tiranë për Gjuhë Letërsi. Pasioni i saj, ka qenë që në fëmijëri poezia, por vazhdimisht angazhimi i saj ka qenë edhe publicistika. Alma gjithashtu është anëtare e Lidhjes se Shkrimtarëve në Gjermani, si dhe themelusese dhe mësuese e shkollës shqipe "Iliria", po në Gjermani. Përmbledhja poetike "Nën tingujt e natës" e Alma Papamihalit me 100 poezi, është botuar në Tiranë në shtator të vitit 2007 (redak...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Zhuliana Jorganxhi

Irma Kurti

Xhovana Jahja

Xhenisa Memolla

Darla Cepele

Mersina Makollari

Flogerta Krypi

Valentina Llapri

Sidorela Cela

Arsela.P


Tags: Alma Papamihali

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018