A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alma Velaj

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  27
BIOGRAFIA: Alma Velaj is a popular singer of Northern Albania Traditional music. Në vitin 2002, Alma Velaj publikon albumin "Per Te Gjallet Asht Dashnia" Më datë 12 Janar 2010, Alma Velaj & Ardian Jaku publikojnë videoklipin "Hajde Mori Vash". Më datë 13 Gusht 2010, Alma Velaj & Roland Çukaj publikojnë videoklipin "Dashuri Pa Fjale". Më datë 7 Nëntor 2010, Alma Velaj & Ardian Jaku publikojnë videoklipin "Dashuroj Tjeter Femer". Më datë 6 Korrik 2012, Alma Velaj & Ardjan Jaku publikojnë videoklipin "Ç'ka Sy Zeza". ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Per Te Gjallet Asht Dashnia (2002)


» Add A Song »

S'ka Fajtore Ne Dashuri
Mos Lendo Nje Femer
Moj Zoge (Potpuri)
Dashuri Pa Fjale
Hall I Madh Qenka Dashnia
Djali Im Është Nip Shqiptar
Potpuri
Potpuri Dasme
Ç'ka Sy Zeza
Hajde Mori Vash


Related Artists:

Donika Ndreca

Nusha Pali

Eva Dushaj

Adelina Marku

Zoja Pali

Nora Ndreu

Gofile Papleka

Adelina Correj

Dhurata

Argjenta Ferati


Tags: Alma Velaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018