A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Alores - Emrin Tend


Not Yet Rated


Comments

(0)

15/05/2018

2018-05-15T13:38:51


"Emrin Tend" is a new song recently added in songs archive sung by Alores.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Alores attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Elson Braha - Emrin Tend

Un po dehem ne emer te saj
Se po mbytem nga ndjenjat qe mbaj
NUK po ndihem i qet deri kur ajo
Buzeqesh si nje engjell ne tok,

Pa fjal jam kur e mendoj
Te dy nuk e meritojm see
Dashuronim ver8
Do te jemi pram ne nje qytet
Ku asgje nuk na ka mbet me
Vec fjalet qe dham .

(Ref)
Nuk do te jemi bashk kur ti ne vete s'beson ,
Nuk do ta kemi nje nat
Se doje ti te meritoja me shum se kaq ,
Kur ende ne zemer e kam ,
Emrin tend ... Emrin tend ...

Te tjer folen per ne sa mir jane
Tani jemi te tjere qe u ndane
Mbase ishte me mire per ne ta besojm
Se njeri tjetrin nuk do ta takojme

Pa fjal jam kur e mendoj
Te dy nuk e meritojm see
Dashuronim ver8
Do te jemi pram ne nje qytet
Ku asgje nuk na ka mbet me
Vec fjalet qe dham

(Ref x2)
Nuk do te jemi bashk kur ti ne vete s'beson ,
Nuk do ta kemi nje nat
Se doje ti te meritoja me shum se kaq ,
Kur ende ne zemer e kam ,
Emrin tend ... Emrin tend ...

Ergys Shahu - Emrin Tend

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

England:
kam kujtime me ty
jo as s'mundem me i fshi..
K'to fjal dua ti them ne sy
edhe te largohem pa ty
por prap te kerkoj por
asnjona sngjan me ty
kemi humbur njeri tjetrin
Kemi humbur te dy..

Ergys:
Fjala fundit qe me the
lamtumire me thee..
Dashurine ti e harrove..!
kohen qe kaluam ne...
Akoma vuaj une per tyy..
sa dua te te shoh ne sy..
Kjo zemer ty s'te ndan te lutem
ti me fal...Mallkuar qofshin
ata qe na ndane dhe ne nuk kishim faj..

RFR
A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

Shpirti im ne kete nat
shikoj henen qe me buzeqesh
filloj te lutem si i marre qe
ti prane meje te jesh..
Zerin tend jo se harrojj!!
Imazhi yt me qendron prane
N'ket qaste te kujtoj..
nga ty asgje s'me ndal..

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

Se ti harrove premtimin tend..
qe sdo me lije kurre ne vetmi
dhe une po pres ne rruget e largta
qe ty te t'shoh perseri..

Se ti harrove premtimin tend..
qe sdo me lije kurre ne vetmi
dhe une po pres ne rruget e largta
qe ty te t'shoh perseri..

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.

A i mabn fotografit hejj..
emrin tend permend q'do dit..
ti ike dhe me le me le me lot
ta dish se vuaj edhe sot.lyrics.al © 2007 - 2018