A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Not Yet Rated

  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Alqi Kareco is a popular songwriter. Alqi Kareco është një prej themeluesve të Estradës së Varietesë së Tiranës. Në karrierën e tij mbi 40-vjeçar në fushën e muzikës, Kareco ka orkestruar më shumë se 5000 këngë të muzikës së lehtë. Ai ka marrë pjesë në Festivalet e Këngës në RTSH, që nga krijimi i këtij festivali. Vdiq në Tiranë, më 25 qershor 2011....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Edlir Begolli

Edmond Veizaj

Zef Coba

Gent Demaliaj

Mark Kaftalli

Gjokë Beci

Gazmend Mullahi

Feim Ibrahimi

Tish Dajia

De Vox


Tags: Alqi Kareco

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018