A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Goci

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Altin Goci is a popular singer of Pop & Pop-Rock music. Altin Goci është një nga dy anëtaret kryesore të grupit RitFolk. Të shikojmë me radhë sesi ka ndërtuar ai karrierën e tij solo. Në Dhjetor 2001, Altin Goci merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Me Ty Kaq Prane". Në Maj 2003, Altin Goci merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 2 me këngën "Ashtu Sic Doje Ti". Në Maj 2004, Altin Goci merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Jo Me Pa Ty". Në Shtator 2004, Altin Goci merr pjesë në Mi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Ritfolk

(Former member)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ergi Dini

Briz Musaraj

Mentor Haziri

Valon Shehu

Florent Abrashi

Agim Tejeci

Shkumbin Ismaili

Klejvis Saliaj

Elis Nova

Endri Prifti


Tags: Altin Goci, Ritfolk

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018