A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Shira

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  36
  • Origin:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Altin Shira is a popular singer of Modern Traditional & Central Albania Traditional music. Lidhja e Altin Shirës me muzikën ka filluar që në moshë shumë të vogël. ne shtëpinë e pionierit që ka qen dikur. Si fillim ka qën në kusr për klarinet më pas për çifteli llahut dhe në fund per kitarë. Aty e gjente veten më mirë. në moshën e adoleshencës tashmë kishte mësuar dhe te këndonte. Kitara dhe kënga ka qëne e pandashme dhe kur kryente shërbimin ushtarak. Më pas u angazhua në ansamblin Tirana ku shoqëronte grupin e valleve dhe këngëve duke...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Neteve Pa Ty

Kenge Dasmash

Nje Zile Telefoni

Ike Ne Fund Te Detit

Ti Gjithmone Je Pike Loti

Balada

Jeta Fat Dhe Shprese


» Add A Song »

Cpo Me Hiken Beqarnia
Do Te Mbaj Si Princeshe
Arome Dashurie
Cun Si Une Ske Me Gjete
S'dua Te Mbetem Vetem
Puthjen Ma Le
Luje Vallen Pak Per Mu (shi Nanaj)
Të Them Më Fal
Lule Jasemina
Me Ke Zene Ne Cark


Translations (4)


Related Artists:

Edi Kala

Besnik Shateli

Pier Noshi

Devis Xherahu

G Bani

Thoma Mahilaj

Dorian Nini

Ergys Shahu

Hysen Koçia

Ramiz Kovaçi


Tags: Altin Shira

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018