A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Sulku

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  101
  • Origin:
  • Diber 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Altin Sulku is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Në vitin 2002, Altin Sulku publikon albumin "Natë Vjeshte" Në vitin 2003, Altin Sulku publikon albumin "Popullore Shqiptare" Në vitin 2004, Altin Sulku publikon albumin "Fjale Vec Fjale" Më datë 31 Dhjetor 2006, Altin Sulku publikon videoklipin "Kabriole". Më datë 15 Shtator 2008, Altin Sulku publikon videoklipin "Rete E Zeza". Në vitin 2008, Altin Sulku publikon albumin "Rete E Zeza" Më datë 25 Shkurt 2011, Altin Sulku publikon...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Rete E Zeza (2008)

Fjale Vec Fjale (2004)

Popullore Shqiptare (2003)

Natë Vjeshte (2002)

Më Fal


» Add A Song »

Jeta Eshte Genjeshter
Fukaraja
Ajshe
Cfare Ti Bej
Potpuri Vlonjate
Rete E Zeza
Lule Moj Bardhule
Hajde Se Jam Vetëm
Dashuria
Kojshie


Translations (4)


Related Artists:

Eduart Dëma

Selim Paja

Alfred Meço

Skifter Etemi

Elton Deda

Flamur Cana

Rudi

Erjon Beci

Albi Nako

Andy Dj


Tags: Altin Sulku

Altin Sulku in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018