A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alvaro Soler

Animal ➡ Kafshë

 Spanjisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Sali.M


Animal

Empieza la emoción
Noble como un león
Hoy sentirás, recordarás
Que no hay limitación
En tu imaginación
Conviértela en realidad

En mi bandera llevo el alma
Amarrada por mi calma
Mi calma eres tú
Contigo me desencareno
Ahora entra en mi terreno
Y ésta lucha te dedicaré

Llega el momento
Donde eres el viento
Hoy lucharé como un animal
Como un animal, animal
Escuche lo viento
Sólo silencio
Hoy lucharé como un animal
Como un animal, animal
Como un animal, animal

Cómo vas a vivir
Con miedo, compartir
Un corazón, una razón
Si hoy voy atizar
No voy olvidar
Que por ti será
Por tu amistad

En mi bandera llevo el alma
Amarrada por mi calma
Mi calma eres tú
Contigo me desencareno
Ahora entra en mi terreno
Y ésta lucha te dedicaré

Llega el momento
Donde eres el viento
Hoy lucharé como un animal
Como un animal, animal
Escuche lo viento
Sólo silencio
Hoy lucharé como un animal
Como un animal, animal
Como un animal, animal
Como un animal, animal

En mi bandera llevo el alma
Amarrada por mi calma
Mi calma eres tú
Contigo me desencareno
Ahora entra en mi terreno
Y ésta lucha te dedicaré

Llega el momento
Donde eres el viento
Hoy lucharé como un animal
Como un animal, animal
Escuche lo viento
Sólo silencio
Hoy lucharé como un animal
Como un animal, animal
Como un animal, animal
Como un animal, animal


Kafshë

Fillon emocioni
Madhështor si një luan
Sot do e ndjesh, do e kujtosh
se nuk ka kufij
në imagjinatën tënde,
shndëroje në realitet

Në flamurin tim mbaj shpirtin
e lidhur për qetësinë time
Qetësija ime je ti
Me ty çlirohem
Tani hyn në hapësirën time
dhe do ta kushtoj ty këtë luftë

Erdhi momenti
kur ti je era
Do të luftoj si një kafshë
Si një kafshë, kafshë
Dëgjo erën
Vetëm qetësi
Do të luftoj si një kafshë
Si një kafshë, kafshë
Si një kafshë, kafshë

Si do të jetosh
Me frikë, e ndarë
një zemër, një arsye
Nëse do tia arij
Nuk do të haroj
Se do të jetë për ty
për shoqërinë tënde

Në flamurin tim mbaj shpirtin
e lidhur për qetësinë time
Qetësija ime je ti
Me ty çlirohem
Tani hyn në hapësirën time
dhe do ta kushtoj ty këtë luftë

Erdhi momenti
kur ti je era
Do të luftoj si një kafshë
Si një kafshë, kafshë
Dëgjo erën
Vetëm qetësi
Do të luftoj si një kafshë
Si një kafshë, kafshë
Si një kafshë, kafshë
Si një kafshë, kafshë

Në flamurin tim mbaj shpirtin
e lidhur për qetësinë time
Qetësija ime je ti
Me ty çlirohem
Tani hyn në hapësirën time
dhe do ta kushtoj ty këtë luftë

Erdhi momenti
kur ti je era
Do të luftoj si një kafshë
Si një kafshë, kafshë
Dëgjo erën
Vetëm qetësi
Do të luftoj si një kafshë
Si një kafshë, kafshë
Si një kafshë, kafshë
Si një kafshë, kafshë

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018