A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Andy Dj

Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  4
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Andy Dj is a popular songwriter and DJ of Dance music. SHQIP: Lindur në një qytet të vogël të një vendi të vogël, ka qenë një rrugë e gjatë dhe e vështirë për t'u ndjekur për Andy Gramm. Por pasioni i tij për muzikën dhe talentin ka mbizotëruar! Ai është sot një nga Dj më të njohura në vendin e tij dhe një figurë shumë e njohur në Median. I lindur në vitin 1979 në Shqipëri, emigroi në Itali vetëm kur ishte 16 vjeç. Andy Grammi filloi kështu një rrugë shumë të gjatë në skenën elektronike. ENGLISH:...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Julka

(His wife)

Threedots

(Current label)

Twitter

Account

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Zero

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Related Artists:

John Van Ride

Vali Corleone

Flamur Cana

Erjon Beci

Julian Mustafa

Albi Nako

Rudi

Ervin Bushati

Altin Sulku

DMC aka Babloki


Tags: Andy Dj, Dj Andy, Andy Gramm

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018