A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anila Mimani

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  56
  • Origin:
  • Tropoje 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Anila Mimani is a popular singer of Pop music. Anila Mimani Vjen me origjine nga Tropoja por jeton ne Tirane. Rrjedh prej nje familje muzikantesh babai saj ishte kengetar. Ajo eshte e martuar dhe ka dy vajza. Në vitin 2003, Anila Mimani publikon albumin "Digjesh Zjarr". Në vitin 2005, Anila Mimani publikon albumin "Vajza E Mamit". Në vitin 2008, Anila Mimani publikon albumin "Baby". Më datë 30 Prill 2009, Anila Mimani publikon videoklipin "U Bo Cuni Arapci". Në Nëntor 2009, Pro...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Baby (2008)

Vajza E Mamit (2005)

Digjesh Zjarr (2003)


» Add A Song »

Te Du Pa Fjale
Me Inat Po Shkon
Ti Nuk E Di
E Imja Dashuri
Vajza E Mamit
Ti Je Larg
Karajfili Dhe Zambaku
Unazen E Gishtit
U Bo Cuni Arapci
E Cuditshme Dashuria


Translations (7)


Related Artists:

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Rovena Dilo

Manjola Nallbani

Inis Gjoni

Mimoza Mustafa

Aida Baraku

Eliza Hoxha

Valbona Mema

Valbona Xeka

Ermonela Jaho


Tags: Anila Mimani, Anila Nimami, Anila Nimani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018