A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Anila Mimani - Eh Ta Dish Sa Shume Te Dua


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  109

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Balada Dashurie"

Song from the album:

"Vajza E Mamit"
Cdo mëngjes kur diellin shoh,
Ty të mendoj
Ti se di pa ty i dashur
jo nuk jetoj .

Sonte të kërkoj
Ku je ?!
Prap të vetme mos më le ,
Ne këtë ëndërr që s'mbaron
Dhe më mundon.

Ehhh ta dish sa shum te dua
Do të rrije veç me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x2).

I hap sytë dhe them me vete
Drita je ti
Nuk e dua këtë jetë
pa dashuri.

Sonte të kërkoj
Ku je
Prap të vetme mos më le
Në këtë ëndërr që s'mbaron
Dhe më mundon .

Ehh ta dish sa shum të dua
Do të rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x2).

Eh ta dish sa shum të dua
Do të rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x4).


Lyrics submited by Medo
more...
lyrics.al © 2007 - 2018