A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Anila Mimani - Fustani  (Feat. Iris)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2006

2006-12-31T00:00:00

Featuring

Iris

Song from the album:

"Fustani"

Song from the album:

"Puci Vogel"


Veshur bukur sa herë kur kaloj
me shikim nga pas na ndjek
fustani ngjitur mbas trupit kam
ti më kot se di qfar pret

Eci rruges se mendja po me thrret
ky fustan me ka hapur shum punë
herë i mbyllur e her i hapur keq
kur e sheh trurin po ta heq

Fustanin
shih sa bukur po te rrin
jaranin
sytë po mbetën aty
fustanin
mos me thuaj se se prek
kur ne rrugë une te shoh koken pas mua ma le bebe

reff..
fustanin aaa fustanin fustanin aaa
pse u dogj jarani faj nuk kam
sytë i mbeten mbi fustan

reff...
Fustanin aaa fustanin fustanin aaa
pse u dogj jarani faj nuk kam
sytë i mbeten mbi fustan o fustan

Ku je bre pa hile të pëlqen
me shikime na ngacmon
bjeri shkurt terhiri hapur lart
kushedi se qfar mendon se qfar mendon

Eci rruges se mendja po me thrret
ky fustan me ka hapur shum punë
herë i mbyllur e her i hapur keq
kur e sheh trurin po ta heq

Fustanin
shih sa bukur po te rrin
jaranin
sytë po mbetën aty
fustanin
mos me thuaj se se prek
kur ne rrugë une te shoh koken pas mua ma le bebe

reff..
fustanin aaa fustanin fustanin aaa
pse u dogj jarani faj nuk kam
sytë i mbeten mbi fustan

reff...
Fustanin aaa fustanin fustanin aaa
pse u dogj jarani faj nuk kam
sytë i mbeten mbi fustan mbi fustan

fustanin jaranin
fustanin
reff..
fustanin aaa fustanin fustanin aaa
pse u dogj jarani faj nuk kam
sytë i mbeten mbi fustan

reff...
Fustanin aaa fustanin fustanin aaa
pse u dogj jarani faj nuk kam
sytë i mbeten mbi fustan mbi fustan


Lyrics submited by Donika
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018