A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Anita Bitri - Malli


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Comments

(0)

05/10/2012

2012-10-05T06:04:57

Song from the album:

"Malli"


Nga syri, pikon një lot
Është i nxehtë përvëlon
Nga buza, një plagë rënkon
Puthjen tënde e kërkon

Ho- ho- ho sytë e mi vajtojnë
Rri e mbyllur o në kët’ botë
Ah, kjo jetë e shkretë o pa gëzim
Pa dashuri, pa dashuri

E di se ti ku je, e di se ti ku pret,
E di se ti më thërret
E ndjej se ti më do, e ndjej se më kërkon
Emigrim unë të mallkoj

Një ditë do të kërkoj, unë ty të takoj
Dhe me thinja do t’shijoj
Je mall në shpirtin tim, je këngë në zërin tim
Emigrim, unë të mallkoj

I them diellit- mos më ngroh
I them hënës- mos ndriço
I them detit- mos valëzo
I them shpirtit- ti këndo


more...
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018