A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anxhela Peristeri

Tags: Anxhela Peristeri

Origin: Korçë    Residence:        Age: 31   Zodiac sign: Dashi  
Anxhela Peristeri is a very famous singer and songwriter of Pop music. Anxhela Peristeri mori mësimet e para ne vendlindje, liceun artistik e mbaroi ne Tirane, ndërsa Fakultetin Akademik e kreu ne Greqi. Anxhela ka jetuar duke kënduar në Greqi ku ka marre pjesë edhe në 'X Factor', ndërsa ka mohuar lidhjen me një këngëtar grek. Pas shumë vitesh mungesë në ekranet dhe në skenat shqiptare, viti 2014 shënoi rikthimin e këngëtares Anxhela Peristeri me një këngë dhe një klip të ri të titulluar "Femer Mediatike". Edhe pse ...

>> Full biography >>


  • Find Anxhela Peristeri on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  167

Anxhela Peristeri in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018