A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anxhela Peristeri

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  201
  • Origin:
  • Korçë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Anxhela Peristeri is a very famous singer and songwriter of Pop music. Anxhela Peristeri mori mësimet e para ne vendlindje, liceun artistik e mbaroi ne Tirane, ndërsa Fakultetin Akademik e kreu ne Greqi. Anxhela ka jetuar duke kënduar në Greqi ku ka marre pjesë edhe në 'X Factor', ndërsa ka mohuar lidhjen me një këngëtar grek. Pas shumë vitesh mungesë në ekranet dhe në skenat shqiptare, viti 2014 shënoi rikthimin e këngëtares Anxhela Peristeri me një këngë dhe një klip të ri të titulluar "Femer Mediatike". Edhe pse ...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Besa Kokëdhima

Orinda Huta

Zaimina Vasjari

Rosela Gjylbegu

Miriam Cani

Ronela Hajati

Elvana Gjata

Samanta Karavella

Anjeza Shahini

Mariza Ikonomi


Tags: Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018