A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arbëresha Hajdari

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  19
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Age:
  • 29
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Arbëresha Hajdari is a popular singer. Arbresha Hajdari eshte nje poete, piktore dhe kengetare e cila vjen nga Gjilani. Shkollimin fillor e kreu në shkollën fillore “Abaz Ajeti” në Gjilan, ndërsa shkollimin e mesëm në Gjimnazin “Zenel Hajdini” në Gjilan. Bënë studime deridiplomike në Universitetin e Prishtinës, Fakulteti i Arteve, Dega – Pikturë dhe Fakultetin Filologjik, Dega – Gjuhë shqipe. Arti është një nga veprimtaritë më të dalluara që spikatin tek Arbresha. Që në moshën fëmijër...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Fjolla Krasniqi

Viona Shabani

Elbenita Kajtazi

Anduena Tahiri

Blinera Krasniqi

Dafina Morina

Dorina Xerxa

Malda Susuri

Llollo

Fjolla Shala


Tags: Arbëresha Hajdari, Arbëreshe Hajdari, Arbresha Hajdari, Arbreshe Hajdari

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018