A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arbëresha Hajdari

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  16
  • Origin:
  • Gjilan 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Arbëresha Hajdari is a popular singer. Arbresha Hajdari eshte nje poete, piktore dhe kengetare e cila vjen nga Gjilani. Shkollimin fillor e kreu në shkollën fillore “Abaz Ajeti” në Gjilan, ndërsa shkollimin e mesëm në Gjimnazin “Zenel Hajdini” në Gjilan. Bënë studime deridiplomike në Universitetin e Prishtinës, Fakulteti i Arteve, Dega – Pikturë dhe Fakultetin Filologjik, Dega – Gjuhë shqipe. Arti është një nga veprimtaritë më të dalluara që spikatin tek Arbresha. Që në moshën fëmijër...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Voice Of Albania

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Syzana Jashanica

Viona Shabani

Fjolla Shala

Malda Susuri

Dorina Xerxa

Qendresa Batllava

Fjolla Krasniqi

Elbenita Kajtazi

Anduena Tahiri

Dafina Morina


Tags: Arbëresha Hajdari, Arbëreshe Hajdari, Arbresha Hajdari, Arbreshe Hajdari

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018