A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  35
  • Origin:
  • Labovë (Gjirokastër) 
  • Age:
  • 60
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Arben Duka is a very famous writer and songwriter. Arben Duka ka mbaruar Akademinë Ushtarake dhe UNIVERSITETIN "ALEKSANDëR XHUVANI". Ka ndofta biografinë më të pasur letrare dhe artistike në vënd. Eshtë autor i mbi pesëdhjetë vëllimeve poetike të botuara e të ribotuara gjer në pesë herë. Eshte bashkëautor në rreth tre mijë këngë të të gjitha zhanërve duke filluar qysh nga viti 1974. Ka dhjetra çmime si autor dhe bashkëautor në gjininë e këngës, ku spikasin shtatë çmime të para në Festivalet Kombë...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More


Related Artists:

Francesko Petrarka

Ervin Hatibi

Fatos Arapi

Vorea Ujko

Bardhyl Londo

Odhise K. Grillo

Mitrush Kuteli

Faik Konica

Agim Doçi

Pashko Vasa


Tags: Arben Duka

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018