A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ardian Bujupi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  414
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ardian Bujupi is a very famous singer and songwriter of Pop music. Ardian Bujupi është këngëtar shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani. Familja e Ardianit migrojë në Gjermani kur ai ishte vetëm 1 vejeç. Rrethanat dhe vështërsitë që i solli emigrimi bënë që Ardiani të jetë ngushtë i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me tu vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpoqën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollimin e fëmijëve të tyre. Kështu teksa dy motrat e tij tani vijo...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Facebook

Profile

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Arigato (2018)

Melodia (2017)

Ardicted (2015)

To The Top (2011)


» Add A Song »

Andiamo
Primadonna
Cote D'azur
Arigato
Kiss Kiss
E Ëmbël
Na Jena Njo
A Po Don Me
Want U Now
Joker


Translations (3)


Related Artists:

Seldi Qalliu

Elgit Doda

Irkenc Hyka

Lyric Master

Ermal Fejzullahu

2Ton

Majk

Getinjo

Capital T

Elinel


Tags: Ardian Bujupi

Ardian Bujupi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018