A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ardit Gjebrea & Edit Mihali - Perendesh E Bukuris


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Comments

(0)

30/03/2015

2015-03-30T10:33:52

See Also

Edit Mihali

Song from the album:

"Ardit Gjebrea"


Perëndeshë e bukurisë je
un për tynë do t'pëlcas
dashurinë që kam shtënë për ty
u bu bu si do t'ia bëj

Dhe në ëndërr të shikoj
… e kurr stë'harroj
mos me mundo
o yll o xhan o zemër o

Jak o xhan e jak o shpirt
jak o zemra ime
eja të rrojmë që të dy
në këtë botë

Jak o ylli me shkëlqim
Fytyrë e dashurisë
me zënë e ëmbël ti që ke
më bëre të vdes

Ilaçet nuk më bëjnë gjë
s'më shërojnë plagëtë
përveçse syri yt i zi
që më dogji zemrënë

Dhe në ëndërr të shikoj
... e kurr stë'harroj
mos me mundo
o yll o xhan o zemër o

Jak o xhan e jak o shpirt
mjaft o zemra ime
eja të rrojmë që të dy
në këtë botë

Jak o ylli me shkëlqim
Fytyrë e dashurisë
me zënë e ëmbël ti që ke
më bërë të vdes


more...
lyrics.al © 2007 - 2018