A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Argjend Hasani

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Llashticë (Gjilan) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Argjend Hasani is a popular writer. Argjend Idriz Hasani kreu shkollën fillore ne Llashticë. Të mesmen në Gjilan, ndërkaq studioi Fakultetin Ekonomik në Prishtinë. Me krijimtari letrare merret që nga viti 1986. Ka marrë pjesë në orë të shumta letrare, ku për cilësi të shkrimeve shpesh është shpërblyer. Edhe në jetën e përditshme i gjithë aktiviteti i tij lidhet me publicistikën, gazetarinë e kulturën në pergjithësi, kështu: * Ka qenë gazetar i gazetës ”Pavarësia NEWS”, 2006 * K...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Avni Azizi

Fahredin Shehu

Mark Krasniqi

Ali Huruglica

Ernest Koliqi

Adem Zaplluzha

Fejzi Bojku

Avdush Canaj

Mihal Hanxhari

Miltiadh Davidhi


Tags: Argjend Hasani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018