A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Argjentina Ramosaj

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  164
  • Origin:
  • Gjakova 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Argjentina Ramosaj is a very famous singer of Pop music. Argjentina Ramosaj është me origjinë nga Deçani. Ashtu si shumë fëmijë të tjerë jo, duke e ditur gjendjen e rëndë në Kosovë, ajo ishte 1-vjeçe, kur familja e saj emigroi në Holandë, në qytetin Asen. Ka studiuar art dhe dizajn grafik në qytetin e Den Bosch. Për Argjentinen interesi në muzikë ka qenë gjithmonë aty, e rrethuar nga muzikantë në familjen e saj. Është e re, e bukur dhe shumë e talentuar. Bukuroshja nga Deçani, tregoi me këngën e saj të...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Alberie Hadergjonaj

(Her aunt)

Anxhelina Hadergjonaj

(Her first cousin)

Alban Ramosaj

(Her brother)

Beatrix Ramosaj

(Her sister)

Twitter

Account

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mirsa Kerceli

Era Istrefi

Linda Halimi

Zanfina

Dhurata Ahmetaj

Adelina Berisha

Vesa Luma

Nora Istrefi

Big Mama

Klea Huta


Tags: Argjentina Ramosaj

Argjentina Ramosaj in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018