A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Argjentina Ramosaj

Tags: Argjentina Ramosaj

Origin: Gjakova      Age: 27   Zodiac sign: Demi  
Argjentina Ramosaj is a very famous singer in pop music. Argjentina Ramosaj është me origjinë nga Deçani. Ashtu si shumë fëmijë të tjerë jo, duke e ditur gjendjen e rëndë në Kosovë, ajo ishte 1-vjeçe, kur familja e saj emigroi në Holandë, në qytetin Asen. Ka studiuar art dhe dizajn grafik në qytetin e Den Bosch. Për Argjentinen interesi në muzikë ka qenë gjithmonë aty, e rrethuar nga muzikantë në familjen e saj. Është e re, e bukur dhe shumë e talentuar. Bukuroshja nga Deçani, tregoi me këngën e saj të...

>> Full biography >>


  • Find Argjentina Ramosaj on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  151

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018