A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arilena Ara

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  348
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 19
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Arilena Ara is a very famous singer of Pop music. Arilena Ara është sensacion i ri i muzikës moderne shqiptare. Ky moment i shkëlqyer në karrierën e saj, përgënjeshtron thëniet se të gjithë këngëtarët e dalë nga një "Talent Show", janë të destinuar që shumë shpejt të mbesin në hije. Arilena Ara ka marrë pjesë në shumë festivale për fëmijë në Shkodër. Tirana e lidhi Arilenën me TV Klan ku si fillim u prezantua në "Gjeniu i Vogel" dhe më pas ajo vendosi të konkurronte në X Factor Albania. Kjo isht...

>> Full biography >>


X Factor Albania

(Winner)

Gjeniu I Vogel

(Finalist)

Twitter

Account

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Official

Webiste

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Eneda Tarifa

Rovena Dilo

Besa Kokëdhima

Alketa Vejsiu

Eva Ndoja

Ingrit Gjoni

Çiljeta

Manjola Nallbani

Elsa Lila

Inis Gjoni


Tags: Arilena Ara, Arilena

Arilena Ara in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018