A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Arilena - Nëntori


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  454

14/11/2016

2016-11-14T10:26:19

Music by:

Darko Dimitrov

Lyrics by:

Lindon Berisha

Arrangement:

Darko Dimitrov

Participating in

Kënga Magjike 2016
Lotët më janë tharë
Buza mu bë varr
Dielli nuk më ngroh
Dielli nuk më ngroh

Dhimbje sa një mal
Zemra nuk më fal
Ty më nuk të shoh
Ty më nuk të njoh

Mallkuar qoftë ky muaj
Që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori më mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori më mori
M'u shua dhe ky zjarrë
Nëntori

Ishim plot me zjarr
Muajt n'kalendar
Kur ishim ne bashkë
Sa ishim ne bashkë

E lumtur duke qarë
Pas teje si e marrë
Gjithve ua thash
Ne dy ua thash

Mallkuar qoftë ky muaj
Qe me la të vetme përgjithmonë
Nëntori më mori
Mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori më mori mu shua dhe ky zjarr
Nuk e dua më këtë muaj
Nuk e dua më këtë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori
Vitin më të bukur shkatërroi
Vulën e hidhur shkaktoi
Ky muaj i gjori gjitha m'i mori
Në djall le të shkojë
Ne djall le te shkojë
Nëntori, nëntori

Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nentori, nëntori, nëntori.

Nuk e dua më këtë muaj
Nuk e dua këtë muaj
Nëntori më mori
Nëntori
Mallkuar qoftë ky muaj
Që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori,
Më mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj
nuk e dua me kte muaj
Nëntori
Nëntori.
Nëntori.


Lyrics submited by Dafina
e-Cards

 • 2017-11-14 14:21:44
  Dhimbje sa një mal
  Zemra nuk më fal
  Ty më nuk të shoh
  Ty më nuk të njoh
 • 2017-10-16 19:41:34
  Mallkuar qoftë ky muaj
  Qe me la të vetme përgjithmonë
  Nëntori më mori
  Mua dashurinë e parë
  Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
  Nëntori më mori mu shua dhe ky zjarr
  Nuk e dua më këtë muaj
  Nuk e dua më këtë muaj

Add an e-Card

lyrics.al © 2007 - 2018