A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Armend Shala

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2
BIOGRAFIA: Armend Shala is a popular singer of Modern Traditional, Tallava & Folk Traditional music. Më datë 26 Nëntor 2015, Hashim Shala & Armend Shala publikojnë videoklipin "Kurre Nuk Vdes Kenga Jonë". Në vitin 2015, Armend Shala publikon albumin "Per Ju Miqt E Mi" Më datë 6 Maj 2016, Armend Shala publikon videoklipin "Baladë Për Baben". Muzika e këngës u punua nga Shaqir Cërvadiku, teksti u shkrua nga Milaim Islami, ndërsa për orkestrimin u kujdes Burim Krasniqi. Në vitin 2016, Armendi & Kosovarja publikojnë albumin "Live 2016" M...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Dasem T'madhe Kemi Nis (2017)

Live 2016 (2016)

Per Ju Miqt E Mi (2015)

Po Me Rrihet Veçme Ty

S'kam Lan Vend O Pa T'permend

Per Te Gjithe Nga Pak


» Add A Song »

Baladë Për Baben
Pse Erdhi Fundi


Related Artists:

Beqir Telaku

Martini

Gentian Selfo

Imperialb

Ervis Likaj

Bardhok Prebibaj

Kemche

Lil Thug

Hasan Cetaj

Sokol Martini


Tags: Armend Shala, Armend Drenasi, Mendi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018