A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arta Memedi

Tags: Arta Memedi

Arta Memedi is a popular singer of Pop music. Ajo eshte ne skenen muzikore per te qendruar gjate me ne dhe ka deklaruar se nuk do ndalet kurre. Arta Memedi ka diplomuar ne drejtimin teoriko-pedagogjik ne Muzike dhe njeh mire instrumentin e pianos. Me muzike ka filluar te miret qe ne moshe te vogel. Ne moshe 12 vjecare u ngjit per here te pare ne skene ne festivalin per femije "Bletezat" 2003 " ku mori vendin e dyte. Në Nëntor 2008, Elize Band & Arta Memedi marrin pjesë në Nota Fest 2008 m...

>> Full biography >>


  • Find Arta Memedi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  67

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018