A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Arta Memedi
  • Birthday:
  • 11 April
  • Zodiac sign:
  • ♈ Dashi
Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  74
Music genres: Pop

Arta Memedi is a popular singer. Ajo eshte ne skenen muzikore per te qendruar gjate me ne dhe ka deklaruar se nuk do ndalet kurre. Arta Memedi ka diplomuar ne drejtimin teoriko-pedagogjik ne Muzike dhe njeh mire instrumentin e pianos. Me muzike ka filluar te miret qe ne moshe te vogel. Ne moshe 12 vjecare u ngjit per here te pare ne skene ne festivalin per femije "Bletezat" 2003 " ku mori vendin e dyte.

Në Nëntor 2008, Elize Band & Arta Memedi marrin pjesë në Nota Fest 2008 me këngën "Tani Shko".

Më datë 1 Gusht 2012, Arta Memedi & Betime Zylali publikojnë videoklipin "Fale Zotit". Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Power Production. Me këtë këngë, Arta Memedi & Betime Zylali marrin pjesë në Top Fest 9 në vitin 2012.

Në vitin 2013, Arta ishte pjesëmarrëse në edicionin e 3të të the Voice Of Albania.

Më datë 11 Prill 2013, Naziktere Iseini & Arta Memedi publikojnë videoklipin "Ike". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Aferdita Kurti, ndërsa për orkestrimin u kujdes Arsim Stafa. Videoklipi u prodhua nga Power Production.

Më datë 25 Nëntor 2014, Arta Memedi publikon videoklipin "Si Ti".

Më datë 19 Gusht 2015, Arta Memedi publikon videoklipin "Ski Ftyr". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 29 Dhjetor 2015, Arta Memedi publikon videoklipin "N'maje". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 5 Nëntor 2016, Mozzik publikon videoklipin "Kom Dasht", në bashkëpunim me Arta Memedi. Me këtë këngë konfirmohet se Arta bëhet pjesë e produksionit ZzapChriss.

Më datë 29 Mars 2017, Arta Memedi publikon videoklipin "2 Her".

Më datë 5 Janar 2018, Arta Memedi publikon videoklipin "Bashk". Kënga u punua nga Big Bang.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Voice Of Albania

(Contestant)

Instagram

Account

Facebook

Fanpage

Facebook

Profile

Youtube

Channel

SnapChat

Account

Add New

Official Profiles

lyrics.al © 2007 - 2018