A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Artan Jusufi - Sa Kujtime


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/07/2018

2018-07-06T20:12:16


"Sa Kujtime" is a new song recently added in songs archive sung by Artan Jusufi.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Artan Jusufi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Mimoza Shkodra & Seldi Qalliu - Sa Kujtime

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

[Seldi:]
Ky shpirti im binjak
Nga pas më ndjek gjithmonë.
Një ditë të jem pa ty,
ti më mungon.

[Mimoza:]
Sa bukur të jetosh,
Me ty një dashuri.
Drita e syve t'mi
je vetëm ti.

[Seldi:]
Edhe kur ti je larg,
për ty rri e mendoj

[Mimoza:]
Asnjë s'do ta kuptojë,
se ne pa njëri tjetrin
dot s'jetojmë

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

[Seldi:]
Ky shpirti im binjak
Nga pas më ndjek gjithmonë.
Një ditë të jem pa ty,
ti më mungon.

[Mimoza:]
Sa bukur të jetosh,
Me ty një dashuri.
Drita e syve t'mi
je vetëm ti.

[Seldi:]
Edhe kur ti je larg,
për ty rri e mendoj

[Mimoza:]
Asnjë s'do ta kuptojë,
se ne pa njëri tjetrin
dot s'jetojmë

[REF. Mimoza & Seldi x2:]
Sa kujtime kemi bashkë,
në çdo vend një puthje kujtim lamë.
Sa shumë folën, sa shumë thanë:
"Gjatë nuk e kanë".

Bekim Bilalli - Sa Kujtime

1
MU BË NATA SA KREJT JETA
ERDHI NDARJA PA KUJTU
AS DY FJAL MË NUK I BËNE
LAMTUMIR ,DHE NGA UN JE LARGU

NDRYSHE T'NJOHA ,NDRYSHE M'DOLE
KREJT TI DHASH ,E KREJT MI MORE
TI VET FJALËT I KE THAN
ASNJIHER SKE MEM LAN

refren:
SA KUJTIME MË KAN MBETUR
E SA LOT PËR TY JAN DERDHUR
NUK E DI SI MUJTE MEM HARU
DORA E HUJ KA PËR MET PREKUR
ZEMRA IME KA ME U DJEGUR
ME TY JETËN E KAM NDA
E NGA TY O SHPIRT JAM VRA

2
KREJT NË DOR TI LASH MOJ ZEMËR
JETËN ,SHPIRTIN E RININ
SHKOJ E MIRA,ERDH E KEQJA
KREJT PAS TEJE U BËN SHKRUM E HI

NDRYSHE T'NJOHA ,NDRYSHE M'DOLE
KREJT TI DHASH ,E KREJT MI MORE
TI VET FJALËT I KE THAN
ASNJIHER SKE MEM LAN

Lori - Sa Kujtime

Boll te shoh njeher ne Jav dhe kjo aspak sme pelqen Dua te shijoj gjdo nate e jo veq per weekend

Lori:
7 dit sikur 700 vjet duken kurr se shoh me sy Gjithqka vdes kur sjam me ty

Ref. 2 x
Krejt krejt i kam sonte me mungon prania jote Zemra mo nuk pret malli po me vret

krejt i kam ketu por jo syt e tu

Lori:
Veq nje date ne kalender e shenoj me dashuri dita tjera le te shkojn ato nuk kan randesi

7 dit sikur 700 vjet duken kurr se shoh me sy Gjithqka vdes kur sjam me ty

Ref. 6 x
Krejt krejt i kam sonte me mungon prania jote Zemra mo nuk pret malli po me vret

krejt i kam ketu por jo syt e tu
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018