A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Artemisa Mithi

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  17
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 17
BIOGRAFIA: Artemisa Mithi is a popular singer of Pop & Kids music. Artemisa Mithi jeton ne Shkoder dhe eshte një nder femijet qe kane vendosur te sfidojn veten ne talentshowin Gjeniu i vogel 6. Ajo arriti deri ne naten finale te ketij spektakli por pervec ksaj ajo arriti te rembente edhe qmimin e dyte ku ishte ne sfide me Vanesa Sono-fituesja e qmimit te pare dhe Rea Nuhu- fituesja e çmimit te trete. Artemisa ne këtë sfide kendoi kengen "Bosh" nga kengetarja Aurela Gaçe. Këngët me te pelqyera qe ajo kendoi janë:...

>> Full biography >>


Voice Of Albania

(Contestant)

Gjeniu I Vogel

(Finalist)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Also Check:

Elvana Gjata

Xhensila Myrtezaj

Eli Fara

Artiola Toska

Bleona Qereti

Enca

Luana Vjollca

Baby G

Vaçe Zela

Aurela Gaçe


Tags: Artemisa Mithi, Artemisa, Gjeniu I Vogel

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018