Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Artiola Toska

Tags: Artiola Toska, Artjola Toska

Origin: Korçë    Residence:        Age: 44   Zodiac sign: Demi  
Artiola Toska is a very famous singer and songwriter in traditional music. Artiola Toska është një këngëtare ndër zhanrat popullore të muzikës shqiptare Ka të mbaruar shkollën e mesme të muzikës ajo ka filluar të këndoj qysh Në moshën 15-16 vjeçe, në festivalet e muzikës së lehtë për interpretuesit e rinj, është vlerësuar me çmim të parë dhe të dytë. Pra, është një eksperiencë e nisur që në fëmijri. Artiola Toska, këngëtarja e njohur e muzikës popullore. E lumtur në krahët e dashurisë së saj, në ngrohtësinë e familjes q...

>> Full biography >>


  • Find Artiola Toska on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  98

Konget Qe Burojn Nga Shpirti (2013)

.png" content="4.3" width="160" height="31">

Live 2009 (2009)

.png" content="5" width="160" height="31">

Nje Filxhan U Bo Sebep (2006)

.png" content="5" width="160" height="31">

Larg Syve, Larg Zemres (2004)

.png" content="5" width="160" height="31">

Mos U Lodh Kot (2001)

.png" content="5" width="160" height="31">

Pse Kam Frikë (2000)

.png" content="5" width="160" height="31">


» Add A Song »


Ne
Fol Shqip
Dashnia S'ka Kombesi
Duje Vjerren Krejt Si Nane
Çohen Rosat Prej Tirone
Borxhliu
Vehtes Nuk Ja Fal
Jalla Jalla Ceshte Kjo Jet
Për Ty
S'na Gjehet Dermoni

Add an e-Card

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017