A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Artiola Toska
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 43
  • Birthday:
  • 25 February 1975
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  148

Artiola Toska is a very famous singer. Eshtë një ndër këngëtaret më të suksesshme të muzikes popullore shqiptare. E nisi karrierën në moshë fare të vogël dhe sot është një ndër emrat më të njohur të muzikës popullore në trevat shqiptare e nderuar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh“ nga presidenti i republikës. Gjatë karrierës së saj numëron 6 albume dhe 6 koncerte recitale. Ndërkohe gjatë karrierës së saj ka qënë pjesëmarrëse në koncerte kudo në trevat shqiptare dhe në diasporë SHBA, Australi, Itali, Francë dhe me gjerë.

Në vitin 2000, Artiola Toska publikon albumin "Pse Kam Frikë".

Në vitin 2001, Artiola Toska publikon albumin "Mos U Lodh Kot".

Në Dhjetor 2012, Artiola Toska merr pjesë në Fest Nota e Artë 2012 me këngën "Ah Moj Nane".

Në vitin 2004, Artiola Toska publikon albumin "Larg Syve, Larg Zemres".

Në vitin 2006, Artiola Toska publikon albumin "Nje Filxhan U Bo Sebep".

Në vitin 2009, Artiola Toska publikon albumin "Live 2009".

Më datë 11 Shkurt 2013, Artiola Toska publikon videoklipin "Borxhliu".

Më datë 11 Shkurt 2013, Hajredin Gjeta & Artiola Toska publikojnë videoklipin "Mka Lind Nena Me Kemishe".

Më datë 11 Shkurt 2013, Bujar Qamili & Artiola Toska publikojnë videoklipin "Je E Vogel Rrumbullak".

Më datë 11 Shkurt 2013, Artiola Toska publikon videoklipin "C'osht Kjo Jete".

Më datë 11 Shkurt 2013, Artiola Toska publikon videoklipin "Dy Cuna Ka Tirona".

Më datë 12 Shkurt 2013, Artiola Toska publikon videoklipin "Goc Tirone Jam".

Më datë 24 Mars 2013, Artiola Toska publikon videoklipin "Vjehrra".

Më datë 26 Nëntor 2013, Artiola Toska & Poni publikojnë videoklipin "Fol Shqip". Muzika e këngës u punua nga Artiola Toska, teksti u shkrua nga Artiola Toska, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Furtuna. Videoklipi u prodhua nga Supersonic.

Në vitin 2013, Artiola Toska publikon albumin "Konget Qe Burojn Nga Shpirti".

Më datë 11 Korrik 2014, Artiola Toska publikon videoklipin "Kismetit Nuk I Dihet". Me këtë këngë, Artiola Toska merr pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 16 Shtator 2014, Bujar Qamili & Artiola Toska publikojnë videoklipin "Zemren Ta Kam Fal".

Më datë 29 Maj 2015, Artiola Toska publikon videoklipin "Për Ty". Muzika e këngës u punua nga vetë Artiola Toska, teksti u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili.

Më datë 6 Nëntor 2015, Artiola Toska publikon videoklipin "S'na Gjehet Dermoni". Muzika e këngës u punua nga Edi Balili, Artiola Toska, teksti u shkrua nga vetë Artiola Toska, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edi Balili.

Më datë 8 Qershor 2016, Artiola Toska publikon videoklipin "Dashnia S'ka Kombesi".

Në Shtator 2016, Artiola Toska merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Miremengjes Dashni", në bashkëpunim me Bruno.

Më datë 2 Tetor 2017, Artiola Toska publikon videoklipin "Ne". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  arsimdiber  

Instagram

Account

Add New

Official Profiles


More news about Artiola Toska »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018