A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Artiola Toska - Miremengjes Dashni  (Feat. Bruno)


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  210

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/11/2016

2016-11-07T12:24:34

Featuring

Bruno

Music & Lyrics:

Flori Mumajesi

Participating in

Kënga Magjike 2016


Miremengjes dashni, nisje diten ti
pse sot po ndryshon dhe po me harron
mua vete me the, bota ime je
ndoshta nuk e di pseee.. s'te rreh zemra
s'ke me ndjenja

Ref x2
Kur ti te jesh pa mu(x3)
kujt do ti thush te du(x3)

Dhe pse nuk do ti, sa me do e di
Shpirt kur gabon, vetes po ja bon
mua vete me the, bota ime je
ndoshta nuk e di pseee.. s'te rreh zemra
s'ke me ndjenja

Ref x2
Kur ti te jesh pa mu(x3)
kujt do ti thush te du(x3)


Lyrics submited by Erald KeciChords

(Am) Miremengjes dashni, (G) nisje diten ti
(G) pse sot po ndryshon (G) dhe po me (F-Em) harron
(Am) mua vete me the, (G) bota ime je
(G) ndoshta nuk e di (Dm-C) pseee.. s'te rreh (C) zemra
s'ke me (G) ndjenja

Ref x2
(G) Kur ti te jesh pa (C) mu(x3)
kujt do ti thush te (Dm) du (G) (x3)

(Am) Dhe pse nuk do ti, (G) sa me do e di
(G) Shpirt kur gabon, (G) vetes po ja (F-Em) bon
(Am) mua vete me the, (G) bota ime je
(G) ndoshta nuk e di (Dm-C) pseee.. s'te rreh (C) zemra
s'ke me (G) ndjenja

Ref x2
Kur ti te jesh pa (C) mu(x3)
kujt do ti thush te (Dm) du(x3)


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018