A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Augustin Ukaj

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  40
(1939-2004)  
  • Origin:
  • Thatë, Gjakovë 
BIOGRAFIA: Augustin Ukaj is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. I lindur në Has të Thatë të Gjakovës në një kohë të egër kur po ndërroheshin mbretëritë Augustin Ukaj u bë zëri më autentik i përfaqësimit në folklor të shqiptarëve të shtypur dhe të ndjekur nga dhuna, qe po iknin nëpër rrugët e botës. Ai mblodhi me pasion dhe koleksionoi tregimet për luftën dhe vdekjen, bukën dhe kripën. Melodia e tij ishte zëri autentik, një zë që drodhi Dukagjinin dhe Kosovën, Diasporën dhe viset shqiptare në tërë Ballkanin. A...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Moj Toke E Kosoves

Krenohet Kosova

Rrokma Vella Ket Qifteli

Hite Te Perjetshme

Kush Po Qane

Hite Te Perjetshme Rapsodike

Hite Te Perjetshme 2


» Add A Song »


Related Artists:

Bajrush Doda

Salih Bajrami-Krasniqi

Sali Mani

Agim Boka

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Agim Elmazi

Tahir Drenica

Dervish Shaqa

Rizah Bllaca


Tags: Augustin Ukaj, Augustin Uka, Avgustin Ukaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018