A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Avni Qahili is a very famous songwriter. Kompozitori Qahili përfundoi studimet në Prishtinë në vitin 1991 dhe studimet në Shkup më 1993. U emërua në Televizionin Kombëtar Maqedonas në vitin 1992, ku ende punon. Janë bashkëpunuar me revistën kosovare "Zëri", revistën "Maqedoni" në Maqedoni, revistën "Pal" dhe me DW (Deutsche Welle) në projektin "Periskop". Është autor i mbi 5.000 këngëve të këngëve dhe ka punuar me këngëtarë të ndryshëm si: Leonora Jakupi, Zanfina ismaili, Gresa Behluli,...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Shpëtim Saraçi

Pandi Laço

Florent Boshnjaku

Enis Presheva

Osman Mula

Aleksandër Peci

Nikolla Zoraqi

Tonin Harapi

Kujtim Laro

Valentin Veizi


Tags: Avni Qahili

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018