A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Avni Qahili is a very famous songwriter. Kompozitori Qahili përfundoi studimet në Prishtinë në vitin 1991 dhe studimet në Shkup më 1993. U emërua në Televizionin Kombëtar Maqedonas në vitin 1992, ku ende punon. Janë bashkëpunuar me revistën kosovare "Zëri", revistën "Maqedoni" në Maqedoni, revistën "Pal" dhe me DW (Deutsche Welle) në projektin "Periskop". Është autor i mbi 5.000 këngëve të këngëve dhe ka punuar me këngëtarë të ndryshëm si: Leonora Jakupi, Zanfina ismaili, Gresa Behluli,...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Pandi Laço

Florent Boshnjaku

Shpëtim Saraçi

Ilir Berani

Edi Balili

Mithat Sadiku

Shkumbin Nebihu

Klodian Qafoku

Valentin Veizi

Flamur Shehu


Tags: Avni Qahili

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018